„Termín otevření budeme znát až po ukončení výběrového řízení na dodavatele nábytku, se kterým budeme ještě upřesňovat harmonogram dodávky. To by mělo být patrně v červnu. Nejdříve od července by se tak mohli nastěhovat první senioři. Ale jsou to předběžné termíny, které budeme postupně upřesňovat," uvedla mluvčí města Zuzana Pastrňáková.

Podle mluvčí eviduje Centrum sociálních služeb ve Znojmě již sto osmdesát žádostí o umístění v tomto zařízení. Kapacita domova je přitom jen devětadevadesát míst.

„Žádosti o umístění do domova pro seniory přijímáme stále. Přednost budou mít totiž ti, kteří budou mít třetí a čtvrtý stupeň závislosti na pomoci druhých," podotkla Pastrňáková.

Stavba se však o tři miliony prodraží. Jak již dříve informoval Znojemský deník, může za to nárůst sazby DPH z deseti na čtrnáct procent.

„Jedná se o změnu zatřídění a kubatury zemních prací dle skutečných podmínek, rozsahu a profilu pilotů a změny původních položek vyvolané změnou dispozice hlavního objektu. Celková hodnota dodatečných prací je tři miliony a šest set tisíc bez DPH. Z nutných změn v provedení stavebních prací ale současně vyplynuly úspory ve výši čtyři miliony a tři sta tisíc bez daně. Takže v současné době se celková cena stavby bez daně z přidané hodnoty snižuje," vysvětlila bývalá mluvčí města Renáta Bártová.

„Nová cena stavby včetně navýšení DPH z deseti na čtrnáct procent je zhruba sto padesát milionů. Původní částka byla sto sedmačtyřicet milionů," dodala tehdy Bártová.