„Do tří set dvaceti pokladniček lidé vložili celkem jeden milion tři sta padesát tři tisíce korun. Konečná částka bude mírně vyšší, přesné číslo oznámíme po výměně vybraných eur na koruny,“ sdělil koordinátor sbírky Ludvík Mihola.

Jak dodal, definitivní částku charita oznámí počátkem týdne. „Rozdíl už nebude velký. Očekávám, že po výměně eur vzroste nanejvýš o pět tisíc,“ dodal Mihola.

Už nyní je letošní výsledek o zhruba dvě stě tisíc korun vyšší než dosavadní nejvyšší výtěžek, který sbírka na Znojemsku zaznamenala před dvěma lety. Podle Miholy to má dva hlavní důvody. „Jednak po devíti letech už lidé Tříkrálovou sbírku znají, a proto roste jejich ochota projevit tímto způsobem solidaritu s potřebnými. Proti předchozímu roku jsme tak zvýšili počet skupin koledníků i obcí, které se na Znojemsku a Krumlovsku do sbírky zapojily,“ uvedl koordinátor.

Koledníci letos vybírali do tří set dvaceti pokladniček namísto loňských dvou set pětaosmdesáti. Objevili se také v ulicích sto třiceti obcí a měst v regionu, což je o deset víc než v předchozím roce.

„Z podílu výtěžku, který podle pravidel sbírky připadne zpět znojemské Charitě, chceme podpořit zejména rozvoj a provoz našich vybraných projektů,“ dodal Mihola.

Sbírka pomůže pořídit například nové pomůcky pro děti ve stacionáři na Hradišti, peníze se použijí v sociálním poradenství, nebo na podporu projektu rodinného asistenta.