V minulých dnech ladili představitelé města poslední detaily. „Dohodli jsme v mikroregionu Miroslavsko, že u terminálu zajistíme chemické toalety, příslušná objednávka je poslaná. Mikroregion také obstará kamerový systém pro dohled na parkovišti s několika desítkami stání," uvedl již dříve starosta Miroslavi Roman Volf.

Dokončovaný terminál považuje za významný přínos pro bezpečnost i pohodlí cestujících v regionu. „Děkuji kraji, že tuto investici prosadil. Křížky lemující hlavní silnici od Kašence po Branišovice jsou totiž dostatečně výmluvné. Na terminálu budou nyní zastavovat všechny spoje na lince mezi Znojmem a Brnem a pro pohodlí cestujících k nim v rámci krajského systému veřejné dopravy přibude více přípojů," doplnil miroslavský starosta.

Z terminálu budou mít cestující krátkou cestu i na vlakovou zastávku. „Vlakových spojů ubývá, například spoj ve dvě hodiny z Brna ve všední dny končí. Po jednání s KORDISem se nám ale podařilo zachovat jej aspoň o víkendech, kdy jej využívají zejména studenti, a autobusových spojů je méně," poznamenal Volf.