To je záměr představitelů znojemské radnice. „Jsme druhým největším městem v kraji, nemáme dostavěný obchvat a ani na jedné z těchto silnic se mýto neplatí, což je jeden z důvodů, proč se nám sem sbíhá nákladní doprava a jezdí tak tisíce kamionů denně centrem města,“ zdůvodnil starosta Znojma Jakub Malačka.

Připravuje žádost na krajský úřad i další nutné instituce. „Není to žádný boj proti kamioňákům, nebo dopravcům. Chápu, že někudy jezdit musí. Znojmo ale nemá rovné postavení s ostatními městy, chceme mít stejné podmínky, jako mají jiní,“ dodal Malačka.

Impulsem pro něj byla informace, že asociace krajů bude jednat s Ministerstvem dopravy k narovnání podmínek placení mýta na silnicích první třídy. V současné době se totiž na některých silnicích 1. třídy mýtné platí a na jiných ne, což je případ Znojma.

I několikrát týdně jezdí s nákladem z Pohořelic do Znojma Jiří Rusnák, možné zavedení mýtného ho nepřekvapilo. „Tak, je to už všude, asi s tím nic nenaděláme. Po polních cestách kvůli tomu jezdit nebudeme,“ zvažoval zaměstnanec dopravní společnosti.