Podle předsedkyně jde v případě chyb ve Znojemské tepelné o liknavost starosty jako jednatele Znojemské tepelné společnosti a celé rady města jako valné hromady. „Neplní totiž ve Znojemské tepelné své povinnosti. Tím, že nekonají, poškozují znojemské občany,“ řekla Deníku Šalomonová s tím, že porušení zákona a porušení pravidel výběrových řízení ve stejné společnosti seznal také kontrolní výbor, kterému předsedá její stranická kolegyně Petra Svedíková Vávrová.

Na zastupitelstvu Šalomonová podrobně výsledky kontroly přednesla. Reagoval na ně jak starosta Jan Grois, tak místostarosta Jakub Malačka (oba ČSSD). „Pana ředitele jsem už pokáral a přijde o odměny,“ řekl v narážce na nedodání slíbených podkladů finančnímu výboru Grois.

Místostarosta Malačka rozporoval chyby v cenách i smlouvách, které kontrola zjistila. Nakonec se obě strany náznakem dohodly na faktu, že kontroly jsou nástrojem k odstraňování chyb a na tom, jak bude výbor pro příště pracovat.

Opoziční zastupitelé jsou po pondělním jednání ve střehu. Jak Deník Rovnost informoval už v úterý, o znojemskou radnici se aktuálně zajímají kriminalisté. Proč, to zatím není jasné. Bližší informace totiž nepodalo ani vedení města ani policie. Zástupci Znojma pouze obecně vysvětlili, proč si najali externího advokáta se zaměřením na trestní právo. „Policejní vyšetřování, o kterém se mluvilo, může být pro vedení města citlivé. Ale nechci spekulovat a počkám si, až se dozvíme více. Nemyslím si však, že by se policejní šetření týkalo právě Znojemské tepelné společnosti,“ konstatoval opoziční zastupitel Lukáš David (Pro Znojmo).