Favorizovaný český tým vstoupil do zápasu lépe a získal postupně až čtyřbodový náskok 9:5. Jenže těsně před koncem poločasu se podařilo důrazně hrajícím Maďarům postupně snížit na rozdíl jediného bodu. Po změně stran si domácí reprezentanti nevěděli příliš rady s přesným bráněním soupeře, navíc se jim přestala dařit střelba a ztráceli míče po nepřesných přihrávkách.

Pět minut před koncem se po koši Horvátha ujali Maďaři poprvé vedení 13:12 a čeští korfbalisté se probrali z útlumu až v samém závěru. "Po změně stran nám dělala problémy tvrdá hra soupeře a postupně nás svazovala nervozita. Proto jsem nesmírně rád, že se nám podařilo v závěru otočit výsledek a vstoupit do šampionátu vítězně," řekl po utkání trenér českých reprezentantů Radek Honzíček.

Druhým soupeřem českého týmu ve skupině bude v pátek od 17:30 Anglie, která ve čtvrtek porazila Indii 20:13.

Výsledky:

Česká republika - Maďarsko 14:13 (10:9)

Nejvíce bodů: Bouman 5, Sládek 3, Boumanová 2 - Horváth, Benkovics, Dzsida a Nagyová po 3.

Další zápasy:

Tchaj-wan - Rusko 20:16, Německo - USA 24:10, Anglie - Indie 20:13, Nizozemsko - Katalánsko 29:11, Belgie - JAR 32:7, Portugalsko - Čína 32:7, Polsko - Austrálie 18:12.