„Návštěvníci se mohou těšit na novinku a to možnost pronájmu lehátka za třicet korun na den bez nutnosti zálohy. Areál bude otevřen denně do sedmi hodin večer,“ potvrdila mluvčí znojemské radnice Soňa Bystřická.

Koupaliště se nachází jižně od obce na okraji lesíka. V areálu je lidem k dispozici velký nevyhřívaný bazén s vyhrazenou dráhou pro plavce, malý bazén se skluzavkou a brouzdaliště. Nechybí možnost občerstvení v malém bufetu.

Historické centrum Znojma
Centrum Znojma je bez signálu. Místní se bojí, že si nepřivolají záchranku

Novinky nabízí také Městská plovárna ve Znojmě. Kondiční plavci si tam mohou zaplavat každý všední den už od půl sedmé ráno do deseti hodin.

Občanský průkaz - Ilustrační foto
Sobotní šichty úředníků ve Znojmě. Obslouží až třicet lidí za hodinu

Nově si také mohou zájemci kupovat jednorázové vstupenky online přes mobilní telefon. „Odpadá tak stání ve frontě na pokladně. U vstupního turniketu postačí přiložit QR kód, který po zakoupení online vstupenky přijde do mailu,“ dodala Bystřická.

Upozornila ale, že tímto způsobem lze zakoupit pouze takzvané základní vstupné, tedy standardní pro dospělé i zlevněné pro děti a seniory. „Skupinové vstupné, slevu pro rodiny nebo vstup s kočárkem je nutné zakoupit až na pokladně plovárny,“ upřesnila Bystřická.