Nový bazén v Banticích či opravené koupaliště v Hlubokých Mašůvkách a Mramoticích už čekají na své návštěvníky. Naopak v Těšeticích a Prosiměřicích zůstanou koupaliště i nadále uzavřená.

V sobotu slavnostně zahájí provoz zcela nové, takzvané bio koupaliště, v Banticích. Na řadu nových atrakcí se mohou těšit i návštěvníci znojemské plovárny.

„Rozšířili jsme večerní koupání. Chtěli bychom, pokud bude pěkné počasí, aby každý mohl přijít i ve všední den večer. Naplánovali jsme akce sportovního rázu, třeba horolezeckou mobilní stěnu, trampolíny a lukostřelbu,“ řekla mluvčí znojemské radnice Denisa Šipošová.

Znojemské koupaliště Louka slibuje velké změny. Nově přístupná je laguna, kde se projíždí děti na lodičkách. „Nafukovací bazén je umístěný podél celé restaurace v zadní části plovárny. Nyní se pracuje na nové relaxační pískové pláži, která bude oplocená. Je domluvený i speciální fotbal a připravují se různé ochutnávky koktejlů. Dalšími novinkami jsou skákací boty a grilování,“ dodala Šipošová.

Své stálé příznivce má koupaliště v Únanově a Vrbovci. Sezonu zahájí v sobotu i v Trstěnicích, v novém kabátě vstoupilo do letošního léta koupaliště v Hlubokých Mašůvkách. „Opravili jsme dno bazénu, přibyly také nové stěny a přelivné žlábky,“ sdělil místostarosta Mašůvek Karel Krula. Úpravy stály přes milion korun.

Ceny a otvírací doby koupališť na Znojemsku

V Božicích nabízejí zájemcům krytý bazén se slanou vodou. „Součástí našeho areálu Relax je bazén se slanou vodou, solárium, sauna i vířivka,“ uvedla účetní obecního úřadu Monika Trepáčová.