Šikovný loutkář vyhrál pivo na rok zdarma. O vítězi rozhodli svými hlasy naši čtenáři.

Motto: "Moje radost je má rodina."

Ze Znojemska dostal nejvíce hlasů Pavel Mašek. V jeho rodinné firmě Mašek – umělecká výroba ročně vyrobí desítky tisíc loutek nejrůznějších velikostí, ale i maňásky, loutková divadélka, dekorace, rekvizity či hračky. Před dvacet lety začínal se dvěma pracovnicemi v Havraníkách, dnes má pětadvacet zaměstnanců a provoz ve Znojmě a Vranově nad Dyjí.

Na panu Maškovi nás zaujalo především jeho nadšení a poctivost, se kterou každý den přistupuje ke své práci. Všimla si toho i Hana Moštková, která pana Maška do soutěže nominovala. „Je to skutečně výjimečný řemeslník. Jeho loutky rozzářily nejen mnoho dětských tváří, ale potěšily i dospělé lidi. Jsem moc ráda, že se stal vítězem právě on. Cenu si určitě zaslouží,“ dodala Moštková.

Pan Mašek byl překvapen odměnou od Velkopopovického Kozla a coby milovník zlatavého moku potěšen. „Netušil jsem, že dostanu takovou odměnu. Když je za fachmana, tak si ji určitě nenechám jen pro sebe. Každého ve firmě Kozlem odměním, protože na tomto ocenění nemám zásluhu jen já. Bylo by špatné, aby smetánku sklidil jen šéf,“ uvedl nejlepší fachman Znojemska.