Peníze putují do více než dvou stovek jednotek. „Minimální výše dotace činila pětadvacet tisíc korun, maximální půl milionu korun,“ sdělila Helena Ondřejová, která má na krajském úřadě na starosti komunikaci.

Jak doplnila, v Grešlovém Mýtě na Znojemsku a Okrouhlé na Blanensku pomůžou peníze s opravou požárních vozidel. Do Bedřichova na Blanensku míří i příspěvek na stavbu části hasičské zbrojnice. Hasiči z Drahonína na Brněnsku, Strážnice na Hodonínsku nebo Perné na Břeclavsku dostali peníze na nákup zásahových oděvů.

Zabodovala obnova kaple Panny Marie Pomocné ve Vrbovci na Znojemsku mezi drobnými stavbami.
Nejlépe opravenou památkou v kraji je kostel v Doubravníku. Bodoval i Vrbovec

Letos kraj přiklepl hasičům osmnáct milionů a dalších osmačtyřicet milionů korun rozdělí ještě na červnovém zastupitelstvu. „Dobrovolní hasiči jsou srdcaři a my si jejich služby vážíme a chceme, aby pracovali s profesionálním vybavením,“ ujistil hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Mezi necelých třicet obcí kraj navíc rozdělí osmačtyřicet milionů korun, které pomohou k pořízení cisternových automobilových stříkaček a dopravních automobilů. Hasiči získají nové nebo opravené zbrojnice. Jedná se o spolufinancování dotačního programu ministerstva vnitra.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Požáry roku 2023 na jihu Moravy. Na Znojemsku byla situace nejhorší v kraji

Zdroj: Se souhlasem HZS JMK