Znojemské vinobraní se naposledy konalo v roce 2019, kdy na slavnost zamířilo bezmála 86 tisíc návštěvníků. „Od 38. ročníku máme velké očekávání. Jsme přesvědčení, že opatření nám letos nezkazí plány, a proto právě teď dokončujeme přípravy této jedinečné historické slavnosti spojené s vínem. Tak, abychom se druhý zářijový víkend potkali se všemi návštěvníky, kteří se do Znojma chystají,“ pozval ředitel pořádající Znojemské Besedy František Koudela,.

Mezi hlavní lákadla bude patřit velkolepý průvod krále Jana Lucemburského, který připomíná jeho historickou návštěvu města Znojma. Čtyři stovky lidí v historických kostýmech vyrazí do centra města během dvou festivalových dní. Představiteli královské dvojice bude opět znojemský rodák Miroslav Hrabě a Šárka Charvátová. Chybět nebudou ani historické scény, tržiště a odpočinkové zóny.

Jako poděkování, ale i na pomoc válkou zmítané Ukrajině uvařil Ivan Senynec (na snímku) ve znojemské restauraci speciální ukrajinské menu.
Znojmo: ukrajinské menu vyneslo skoro 40 tisíc korun. Peníze putují na pomoc

Pestrou paletu hudebních žánrů tradičně představí Masarykovo a Horním náměstí a scéna na Káře. „Těšit se můžeme na Marka Ztraceného, Lenny, Richarda Müllera, Jamese Harriese, skupinu Teepee, v neposlední řadě také kapelu Chinaski, a spoustu dalších,“ odtajnil z programu Koudela.

Dvoudenní permanentky, za zvýhodněnou cenu 350 korun, mohou zájemci zakoupit do konce dubna také v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici ve Znojmě.