Králíci Flíček, Haggy, Dobby, Šón, Tonda a Ňufík se na vodítku, v postroji a v doprovodu svých majitelek seřadili na startu a jeden po druhém zvládli dráhu plnou překážek. Za odměnu na ně čekal potlesk od diváků, kteří byli natolik okouzlení, že závodníkům odpustili i pár spadených latěk.

Sportovní disciplína Králičí hop spočívá právě v závodu králíka s člověkem. „Králíci mohou závodit na takovéto dráze, kdy jsou překážky umístěny za sebou. To se nazývá rovinná dráha. Pokud jsou překážky různě rozmístěny, jedná se o parkur,“ vysvětlovala trenérka Jitka Zavadilová z Klubu králičího hopu ve Velké Bíteši.

Hrkači vyrazili na Zelený čtvrtek v šest hodin od kostela svatého Mikuláše.
Zvony ve Znojmě odletěly do Říma. Zastoupí je hrkači. Projdou centrum města

Závodí se ale i ve skoku do dálky nebo také do výšky. Výkony soutěžících posuzují porotci. Ti mohou strhnout body za chyby jako je například shození příčky nebo odmítnutí přeskočit. Záleží na bezchybnosti a nejrychlejším čase.

Tentokrát se však na body nesoutěžilo, a tak místo medaile čekala na chlupáče odměna ve formě bouřlivého potlesku a pohlazení od dětí i dospělých.

Ukázky Králičího hopu pobavily na Zelený čtvrtek náměstí ve Znojmě.Ukázky Králičího hopu pobavily na Zelený čtvrtek náměstí ve Znojmě.Zdroj: Deník/Jana Karásková

Králičí hop byl součátí Znojemských Velikonc. Program najdete ZDE.