Nyní už je jasno, co je čeká. Druhý zářijový víkend vystoupí na třinácti hudebních scénách například Chinaski, teepee, Marek Ztracený, Poletíme! Lenny, Richard Müller, The Atavists, James Harries, Fast Food Orchestra, Pavel Calta, nebo slovenský lidový soubor Sľuk.

„Nově můžeme z programu představit koncert Lucie Bílé s kapelou Petra Maláska nebo Emmu Smetanu a Jordana Haje,“ doplnil František Koudela z pořádající Znojemské Besedy.

Novinkou se stane odpočinková zóna v ulici Přemyslovců s výhledem na Gránické údolí. „Díky spolupráci s farmou U Tří dubů si návštěvníci budou moct kromě vína koupit sezónní ovoce pěstované v okolí Znojma, mošty a další produkty,“ dodal Koudela.

Přímětický vinný sklep patří k největším křížovým sklepům na světě.
Vinný sklep v Příměticích je světovou raritou. Patří k němu i jezuitský telefon

Návštěvníci najdou i vojenské ležení nebo inscenaci středověkého soudu. Chybět nebudou ani rytířské turnaje či oblíbené chytání zlatých a stříbrných mincí rozhazovaných královskou družinou. Tentokrát na nich bude vyražena hlava přírodovědce Johanna Gregora Mendela, který působil jako pedagog na znojemském gymnáziu a letos je výročí dvou set let od jeho narození. „Komu se poštěstí chytit zlatou minci, může si ji vyměnit za vstupenku na další ročník vinobraní,“ lákal starosta Znojma Jakub Malačka.

V těchto dnech si mohou zájemci zajistit už vstupenky v předprodeji v infocentru v Obrokové ulici nebo v síti Ticketstream. Do konce srpna za zvýhodněnou cenu 450 korun. Pravidelně se historického vinobraní ve Znojmě zúčastní přes osmdesáti tisíc lidí. Dočkat se už nemůže například Kristýna Dofková z Brna. „Nabitý program a krásné historické město, atmosféra vždy výborná. Určitě se tam vydáme s celou partou,“ těší se.