Přesná vybraná částka je 64 847 korun. „Peníze jsou již odeslané na účet nadace a poděkování patří všem, kteří Kraslici pro život podpořili,“ vzkázala Iveta Hlobilová.

Smysl akce spočíval v tom, že zájemci vlastnoručně vytvořili kraslici, kterou pak organizátoři prodávali na trzích na Horních náměstí ve Znojmě nebo ve Chvalovicích. Lidé za vybraná nazdobená vejce zaplatili libovolnou částku rovnou do kasičky pro nadaci.

V roce 2015 spustila Iveta Hlobilová kampaň Znojemsko na dřeň. „Počet lidí ze Znojemska zapsaných v registrech dárců kostní dřeně byl tehdy asi osmdesát. Na Ježíškově Garage designu se v prosinci 2015 našlo ochotných dárců hned sto dvacet. Dnes je jich téměř tisíc. Na různých akcích jsme od té doby vybrali pro Nadaci pro transplantaci kostní dřeně zhruba milion korun,“ ohlížela se Hlobilová.

Jak upozornila, každý čtvrtý nemocný leukémií si ale vyslechne zdrcující verdikt, že právě pro něj se dárce kostní dřeně nenašel. Kampaň spustila na základě onemocnění svého syna, který měl velké štěstí a dárce pro něj našli.