„Majitel společnosti Josef Kolář se rozhodl pro výstavbu výrobny krmných směsí pro vlastní farmy hospodářských zvířat. Jedná se o farmy chovu hovězího dobytka, prasat a výkrm brojlerů,“ sdělila vedoucí provozu Výrobny krmných směsí Zuzana Vyskočilová.

Jak doplnila, firma tak ušetří za nákup krmiv a zároveň zpracuje obiloviny z vlastní produkce. Ušetří také za dopravu díky podnikání v místě. „Všechny suroviny pro výrobu krmných směsí od obilovin, olejnatých plodin až po doplňkové látky, jako jsou proteiny, vitamíny a minerální látky, jsou pečlivě vybírány a kontrolovány naší laboratoří,“ poukázala Vyskočilová.

Příprava začala roku 2021, naplno se stavební práce rozjely o rok později, tedy na jaře roku 2022. Výrobna stála šest set milionů korun a v celé skupině Rhea Holding se podle Vyskočilové jedná o nejmodernější a zároveň nejnákladnější investicí.

V blízkosti proslulé rekreační oblasti Vranovská pláž v Štítarech na Znojemsku měl vyrůst velkokapacitní chov prasat. Obyvatelé i provozovatelé turistických služeb se bouřili.
Odpískáno. Vepřín ve Štítarech farmář nepostaví, místní mohou budovat domy

Firma stejného majitele plánovala zřídit velkochov vepřů ve Štítarech. Záměr tam vzbudil velkou nevoli místních lidí. Obávali se zápachu, kamionů i úbytku turistů. Nedaleko je totiž Vranovská přehrada. Za riziko považovali i ohrožení zdrojů pitné vody, kvůli prosakování kejdy. Velkokapacitní vepřín pro deset tisíc prasat v blízkosti městyse podnikatel nakonec nepostaví. Tečku za sporem udělal Nejvyšší správní soud i krajští úředníci, když zamítli jeho poslední právní pokusy o výstavbu.