„V pátek ve čtvrt na deset vyjde od radnice průvod studentů všech zdejších středních škol. Pestrobarevné masky přejdou náměstí za doprovodu kapely Dreams a zamíří do zámeckého parku. Loni se průvodu zúčastnilo šest set mladých lidí. Doufám, že letos vyjde počasí a účast bude podobná. Jen maturitní ročníky se připravují na písemné či ústní zkoušky a neočekávám, že by se připojili všichni studenti," řekl organizátor akce Jaroslav Mokrý.

V parku čekají studenty i návštěvníky nejrůznější vystoupení, od dětí z mateřské nebo základní umělecké školy až po Kristovy léta z Olbramovic a Šarivari Swing Band ze Znojma. Vstup je volný.

Pobyt pod širým nebem zpříjemní lidový trh se slovenskými sýry, domácími koláči a dalšími specialitami. „Bude zde i knihovnický jarmark a lidé budou mít možnost koupit si vyřazené knihy a časopisy z místní knihovny," doplnil Mokrý.

V sobotu ve dvě hodiny odpoledne ožije park znovu. „Pořádáme třetí přehlídku regionálních dechových hudeb. Divákům se představí Petrovanka, Polanka, Hornobojani a Vysočanka. Vstupné je šedesát korun," pozval Mokrý.

Program Majálesu

9.00 sraz účastníků u radnice

9.30 zahájení v zámeckém parku

9.35 MŠ Moravský Krumlov

10.00 Žákovská kapela

10.30 Studenti gymnázia

11.00 Kristovy Léta

11.30 Studenti gymnázia

12.15 Kristovy Léta

13.00 ZŠ Dolní Dubňany

13.50 ZUŠ Moravský Krumlov

14.30 Rouchováček

15.00 The Cannonballs N.Jičín

16.15 Taneční skupina Zuzana

17.00 Šarivari swing band

Zdroj: www.meks.cz