Atraktivní lokalita s blízkostí kompletní občanské vybavenosti. A patrně i velmi zajímavá cena za pozemky. Tyto faktory mohou podle odborníků na realitní trh významně ovlivnit budoucí prodej pozemků Moravského Krumlova v lokalitě Novosady. Právě nyní se záměrem vybudování inženýrských sítí v Novosadech zabývají krajští úředníci v rámci posuzování vlivu stavby na životní prostředí.

Představitelé města v těchto dnech dolaďují projekt. „Řešíme například opěrnou zeď, bavíme se o plynu, zda ho tam zavést či ne a o dalších věcech. Budeme řešit i náklady a výslednou cenu, za kterou budeme pozemky nabízet," uvedl první muž Moravského Krumlova.

Podle představ starosty by se zájemci o pozemky mohli hlásit i s předstihem. „Vybudování sítí bude něco stát. Proto bych rád, aby si budoucí majitelé zažádali o pozemky a složili nějakou zálohu, kterou bychom použili na vybudování inženýrských sítí," uvedl.

Ty by vedení města chtělo začít chystat už příští rok. „V následujících dvou letech bych byl rád, aby město všechny parcely prodalo stavitelům," nastínil Třetina.

Podle realitního makléře Kamila Dřevojana by to neměl být problém. „O kvalitní parcely bude zájem, nahrávají tomu ostatně i nízké úrokové míry u hypoték a obecně růst ekonomiky. Lokalita Novosady je v dobré poloze a zajímavá," hodnotil Dřevojan.

Jak naznačil, místo zná velmi dobře. „Bydlím v těsném sousedství. V okolí je veškerá vybavenost. Je tam poliklinika, supermarket, školky, škola. Bude jen potřeba vybudovat kvalitní silnici," zhodnotil realitní makléř.

Výhodou Novosadů je blízkost Brna ale především sousedních Ivančic. „Uvážíme-li, že cena bude osm set až tisíc korun za metr čtvereční, bude cena především pro lidi z Ivančic velmi zajímavá. Ve srovnání se Znojmem či Ivančicemi bude jistě nižší a tedy zajímavá. Ivančice, které jsou od Krumlova vzdálené jen deset kilometrů, leží již v okresu Brno-venkov a tam už jsou ceny parcel úplně jinde," dodal Dřevojan.

Slova realitního makléře potvrzuje zájem lidí, kteří si dávají inzeráty na různé servery. „Potřebuji koupit dům v okolí Brna. Cena se odvíjí podle stavu. Pracuji v Ivančicích, ale nemusíme bydlet přímo tam. Budeme rádi za malou zahrádku nebo dvorek. Hypotéku mám předjednanou," napsala například na serveru Region Ivančicko Nina Novotny.

Stavět se bude i jinde. V Hrušovanech nad Jevišovkou už mají většinu chystaných parcel ve dvou nabízených lokalitách prodaných. „Je jich celkem šestadvacet, volné jsou nyní čtyři. Z toho v lokalitě Sklepní zbývá k prodeji jediný zbývající pozemek," sdělil před časem starosta Miroslav Miloš.