Značnou část peněz radnice použila na stavby. „Celková suma investic za loňský rok přesáhla šestasedmdesát milionů korun. Největší akcí bylo vybudování infrastruktury v lokalitě Horní Novosady, kde jsme vytvořili podmínky pro výstavbu rodinných domů,“ uvedl starosta Tomáš Třetina.

Zasíťování Novosadů ocenil i opoziční zastupitel Petr Lang. „Investice do školství a infrastruktury v Novosadech vnímám velmi pozitivně. Naopak nesouhlasil jsem s koupí zámku. Tento objekt spolyká značné množství peněz, které by bylo možno využít smysluplněji. Vzhledem k tomu, že se město stalo vlastníkem, podpořil jsem i tyto investice, aby zámek znovu oživil cestovní ruch ve městě,“ řekl Lang.

Krumlovská škola na Klášterním náměstí dostane opravené učebny.
Další čtyři třídy v novém. Ve škole v Klášterní vymění stupačky i tabule

S opravou zámku začali krumlovští loni. Přípravné práce spojené s výstavou Muchovy Slovanské epopeje, kterou návštěvníci uvidí už v příštím roce, vyšly na dva miliony korun. Na necelé čtyři miliony korun vyšly loni přípravné stavební práce. Plán počítá celkem se 135 miliony korun do oprav, které budou postupně použité letos i v následujícím roce. „Tato suma je složena z krajské, národní i evropské dotace,“ upřesnil Třetina.

Hospodaření města sleduje například obyvatel města Petr Krška. „Nezabývám se ekonomikou radnice moc dopodrobna, ale například s penězi, které vedení města použilo na zasíťování lokality Novosady, souhlasím. Krumlov byty potřebuje, i když v Novosadech budou spíš rodinné domy. Vznikne tam další pěkný kus města,“ myslí si Krška.

Ilustrační foto.
V září už žádní prvňáci. Mramotická škola definitivně končí

Také postupné opravy tamního zámku muž schvaluje. „I když se mnou někdo nebude souhlasit, město zámek muselo koupit. Jinak hrozilo, že se dostane do rukou různým lidem, kteří se o něj starat prostě nebudou. A časem by ze zámku byla ruina na zbourání. Takhle zámek město postupně zvelebí opraví a bude sloužit k různým kulturním a společenským účelům,“ dodal Krška.