Firma BC engineering, která s projektem bioplynové stanice do Moravského Krumlova přišla, se ale nevzdává a pokusí se zřejmě získat pozemky od soukromých vlastníků.

Výstavba bioplynové stanice Adéla byla na programu jednání jako čtvrtá v pořadí.

„Všichni zastupitelé i lidé měli možnost se seznámit se zprávou o průběhu správního řízení ohledně výstavby bioplynové stanice. Ze zprávy je patrno, že společnost, která zde chce bioplynovou stanici vystavět, opět včas nepředloží veškeré dokumenty nutné k územně stavebnímu řízení. Stavební úřad tak dle stavebního zákona s největší pravděpodobností k poslednímu dni tohoto roku řízení zastaví,” shrnul starosta Krumlova Tomáš Třetina.

„Vzhledem k projevenému nesouhlasu ze strany obyvatel města, z petičních archů, z dokumentů z besedy, která se uskutečnila v polovině listopadu a dále také z nesouhlasu sousední obce Jezeřany Maršovice zastupitelstvo města neschvaluje prodej pozemků uvedených parcel za cenu čtyři sta korun za metr čtvereční,“ dodal Třetina.

Dobrý závěr

Na konci hlasování starosta poděkoval všem, kteří se proti výstavbě postavili. „Dovolím si poděkovat petičním výborům, a to z toho důvodu, že vyburcovaly zájem lidí o dění v Moravském Krumlově a takováto hojná účast na zastupitelstvu je velice potěšující,“ zakončil starosta.

Výstavbu stanice projednali zastupitelé tak rychle a s dobrým závěrem pro přihlížející, že ani z řad veřejnosti neměl nikdo připomínku či dotaz.

S výsledkem je spokojen jeden z členů petičního výboru Jan Janda starší. „Jsem rád, jak všechno dopadlo. Kdyby to dnes nedopadlo takhle dobře, tak jsme byli přichystaní jít do extrému. Určitě bychom to tak nenechali,“ doplnil Janda.

Jednání o bioplynce se uskutečnilo ještě i před pondělním zasedáním, a to minulou středu. „Pan starosta si všechny zavolal na předběžné zasedání kvůli stanici. My jsme jako petiční výbor předali všechny podklady a veškerou dokumentaci i videozáznam. Takže po této středeční poradě rozhodli v pondělí zastupitelé tak, jak rozhodli,” pochvaloval si Janda.

Lidé si sice po hlasování oddechli, obavy ale zůstávají. Firma se totiž zřejmě bude snažit získat pozemky mimo městské parcely a postavit bioplynovou stanici na soukromých plochách. „Slyšeli jsme o tom, že nějaká taková varianta je a máme teď strach, jak se k tomu úřady postaví,” upřesnil Janda.

Soukromé pozemky

Vyjednávání se soukromými vlastníky pozemků u Moravského Krumlova nevyloučili ani představitelé firmy BC engineering.

„Ano, taková varianta existuje, ale nechci se k tomu blíže vyjadřovat,” řekl zástupce firmy Marek Vrastyák.

Podle něj bude ale firma dále jednat i s městem. „Určitě se budeme dále snažit jednat i s radnicí. Do konce roku máme čas na doplnění podkladů pro stavební úřad a myslím si, že to stihneme. Pokud ne, tak podáme novou žádost,” dodal Vrastyák.