„Chceme lidem nabídnout co nejvíce informací, aby měli blíž k dění. Už na pondělním zasedání bylo znát, že lidé jsou víc informovaní, a jednání podle toho vypadalo,“ uvedl starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Představitelé města se nechali inspirovat svými kolegy v Kuřimi. „Tamní radnice získala cenu za otevřený úřad. S kuřimským starostou Drago Sukalovským jsme probírali jejich přístup. Zjistili jsme, že řadu věcí děláme také, ale například publikování materiálů pro jednání zastupitelů je užitečné vylepšení. Proto je od nynějška na internet dáváme také,“ dodal Třetina.

Upřesnil, že lidé najdou v balíčku většinu podkladů. „Zveřejňujeme vše, co lze. Tedy dokumenty, které neobsahují osobní údaje, pro jejichž zveřejnění bychom potřebovali souhlas a podobně,“ poznamenal Třetina.

Podrobné zápisy

Krumlovská radnice již dlouhodobě zveřejňuje podrobné zápisy z jednání zastupitelstva se jmenovitými přehledy hlasování. K otevřenější komunikaci se přidala také například radnice v Miroslavi. Od letoška začala zveřejňovat usnesení rady města, publikuje rovněž podrobné zápisy z jednání zastupitelů, ke kterému přikládá také materiály, o nichž zastupitelstvo na příslušné schůzi jednalo.

V největším městě regionu Znojmě radnice zatím publikuje pouze usnesení rady, zápisy ze zastupitelstva ani materiály pro jednání přímo veřejně dostupné nejsou.