„Často se mi stává, že když přijedu v pátek večer, dlouho kroužím po okolí, abych našla místo k parkování. Míst je málo a lidé proto s auty stojí i tam, kde by neměli, a o to hůř se po sídlišti i projíždí,“ shrnula své zkušenosti obyvatelka sídliště Petra Coufalová.

Jaké změny představitelé města navrhují, ji zajímá. „Pokud bude příležitost, na veřejné projednání zajdu a řeknu svůj názor,“ dodala.

Starosta Tomáš Třetina potvrdil, že s projednáním studie radnice počítá. „Nyní prošla zastupitelstvem, během června ji představíme lidem na sídlišti, abychom se dozvěděli jejich připomínky. Poté vybereme projektanta, který příští rok připraví už konkrétní dokumentaci,“ uvedl starosta.

Martin Černý (na snímku v uniformě) a Den pevnostních muzeí. Společně s kolegou popisují vystavěné vojenské předměty.
Bavilo ho hledat bunkry, pak si tři koupil. Přidal zbraně i pohlednice

Jak dodal, studie se zabývá více problémy. „Navrhuje úpravy jednotlivých ulic, řešení stávajících překážek či umístění nových parkovacích míst,“ poukázal starosta.

Dodal, že město tak navazuje na další opravy místních silnic a chodníků. „Začali jsme náměstím, navazují okolní ulice a bude následovat i sídliště. Jednáme se správou silnic, aby byla připravená také Rakšická ulice v návaznosti na opravy v Nádražní,“ doplnil Třetina.

Plánované změny považuje za užitečné i zastupitel František Šlapanský. „Na sídlišti je složitá situace a velký problém s parkováním, ale třeba i s místy pro kontejnery na odpad. Předložená studie je podle mého názoru první vykročení správným směrem,“ uvažoval zastupitel.

Podobně mluvil i další opoziční zastupitel Petr Lang. „Studie je poměrně obsáhlá a převážně docela dobře zpracovaná. Je důležité, že vznikne více parkovacích míst a správné, aby se k ní vyjádřili lidé, kteří v místě žijí,“ hodnotil zastupitel.

Sám má dílčí připomínky například k některým jednosměrným ulicím. Vadí mu spíš to, že naplnění studie potrvá několik let. Podle starosty Třetiny by práce mohly začít do dvou let.

Ilustrační fotografie.
Na zimním stadionu vymění do podzimu 25 kilometrů trubek