„Aktualizujeme projekt na kinosál, který slouží současně jako divadelní a budeme žádat o dotaci. Rozpočet na rekonstrukci činí kolem dvaceti milionů korun,“ potvrdil starosta města Tomáš Třetina.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkDokončení kulturních prostor plánuje na rok 2022. Sokolovnu jsme už opravili, ale na kinosál nám nezbyly peníze, protože jsme začali řešit opravy zámku, komunikací a škol. Na opravu kinosálu ještě žádná dotační výzva nebyla, proto to stojí, už asi pět nebo šest let,“ podotkl Třetina.

Prostor pro společenské vyžití chybí i Lence Jandové. „Chybí mi divadlo i kino, to je ale v blízkých Ivančicích, tak jezdíme tam,“ poznamenal obyvatelka Krumlova.

Na nové prostory se těší i tamní ochotníci ze souboru Bezgest. „Ochotnický soubor má v Krumlově tradici už od války, v současné době má kolem dvacítky členů. Teď, ne jen kvůli covidu, ale také proto, že je tady už několik let zavřená sokolovna s divadelním sálem nemáme kde hrát. Po rekonstrukci se ale určitě činnost souboru obnoví,“ těší se člen souboru a zároveň ředitel Městského kulturního střediska Bořivoj Švéda.