„Veškeré jmění, celých deset milionů, zdědí jen jediná žena. Bude to ta, na které se všechny dohodnete. Máte na to dvě hodiny, protože po uplynutí časového limitu závěť pozbývá platnosti a na řadu přijde náhradní dědic,“ předčítá advokát Goldberg lordovu závěť.

Herci Divadelního studia při základní umělecké škole se připravují na premiéru.
Divadelní studio již finišuje před premiérou

Tak začíná představení nazvané Krysí dům v podání herců Divadelního studia Martiny Výhodové. Znojemské divadlo ani nedýchá. Někteří znalci detektivek sice předvídají, jak děj dopadne, záhy se ale nechávají unést dějem. Ostatní fandí svým přátelům nebo rodinným příslušníkům, kteří se na hodinu a půl proměnili v advokáta, jeho asistentku, komisaře, komorníka nebo nepřehlédnutelné bývalé manželky. Mad, Ursulu, Margaret, Debbie a Tiffany. Každá je originál zevnějškem i povahou. A právě jejich odlišnost rozvíjí spirálu nečekaných zvratů a událostí. Slovní útoky přejdou brzy ve fyzické napadení. „U krys je to tak, že útočí ta, která se cítí nejvíc ohrožená,“ utrousí třeba svérázná Ursula.

Další úspěšnou premiéru mají na svém kontě svěřenci Martiny Výhodové. Tentokrát sehráli pohádku Dlouhý, Široký a Krátkozraký.
Filip Smojlak oblékl kraťasy a hrou na klavír doprovodil Vizionáře

Před konečným rozuzlením nechybí ani dramatické okamžiky, ale prozradit závěr by nebylo fér k těm, kteří se na představení teprve chystají.

Autorkou hry je Kateřina Pokorná, na prkna znojemského divadla ji přenesla režisérka Martina Výhodová Valíková. Hráli: Komorník – Tomáš Žiaček, advokát Goldberg – Aleš Chmelík, komisař Worcester – Petr Frömel, Maud – Emilie Mácová, Ursula – Vlasta Bastlová, Margaret – Jitka Bulínová, Debbie – Dana Hasprová, Tiffany – Lucie Pikolová a Christina – Simona Culková.

Divadelní studio Martiny Výhodové funguje od roku 2014. V repertoáru má hry Voskovce a Wericha Balada z hadrů, Nebe na zemi a Těžká Barbora.

Městské divadlo ve Znojmě vyprodali ochotníci z Divadelního studia Martiny Výhodové. Nastudovali hru Těžká Barbora z pera dua Voskovec + Werich.
Herci Martiny Výhodové odehráli premiéru Těžké Barbory. Lidé tleskali ve stoje

Divadelníci sehráli i pohádkové příběhy pro všechny generace svých příznivců My se vlka nebojíme a Tajemství kouzelné jabloně. Plné jeviště baví i humorem klasika Járy Cimrmana. Herci nastudovali hry Dobytí severního pólu, Záskok, Vizionář a Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Nechybí ani Kabaret u dobré pohody a V Praze bejvávalo blaze podle televizní předlohy Gustava Oplustila. A v neposlední řadě Hotel Modrá hvězda.