„Tenkrát ráno mne probudila máma a řekla mi, že náš kulturák shořel. Byla jsem šokovaná. Byli jsme tam totiž den předtím s kamarády na nějaké muzice. Pamatuji si, že kapela měla asi dvojnásobek členů, než bylo nás v hledišti. A já tehdy prohlásila, že to je asi poslední koncert tady. Netušila jsem, jak se blížím pravdě,“ vzpomíná rodačka z Tešetic Alena Šimáková.

Nejen ona s rodinou, ale spousty dalších místních i rodáků, kteří dnes bydlí jinde v zemi, neváhali, a přišli se osobně podívat na slavnostní otevření nového sálu kulturního domu.

Po druhé hodině odpolední zahajuje starostka Tešetic Jana Bezrouková slavnost. „Děkuji všem, kteří se zasloužili za to, že se tu dnes můžeme společně sejít. Věřím, že nový kulturní dům stmelí dnes poněkud rozdělenou vesnici,“ říká stovkám hostů slavnosti při zahajovací řeči první dáma obce.

Pak si bere slovo místní farář a žehná novému sálu. Lidé jej tiše poslouchají a pak se společně vestoje pomodlí. Jen malé děti modlitbu nevnímají a skotačí. Jedna dívenka v náručí matky pláče.

CELOU REPORTÁŽ SI MŮŽETE PŘEČÍST V NOVÉM VYDÁNÍ TÝDENÍKU NAŠE ZNOJEMSKO JIŽ OD PONDĚLKA