Volné vstupenky třeba do podzemí, expozici pivovarnictví, na radniční věž či prohlídku města tak mohou zájemci čerpat od prvního června do konce září. „Projekt v loňském roce přilákal tisíce návštěvníků, kteří pomohli znovu restartovat služby spojené s cestovním ruchem. Podnikatelé se bohužel opět dostali do situace, kdy musí mít svůj provoz uzavřen nebo výrazně omezen. Právě proto naše podpora míří k nim,“ vysvětlil starosta města Jakub Malačka.

Film Mazel a tajemství lesa by měl mít premiéru v létě.
V Moravském krasu natáčeli nový dětský film Mazel a tajemství lesa, podívejte se

Získat volňáska na znojemské atrakce mohou turisté minimálně sto padesáti korunovou útratou v zapojené restauraci nebo tisícikorunovou útratou za ubytování. „Jde o celkovou částku na jedné účtence s ohledem na počet osob. Pak už jen stačí vybrat pamětihodnost a do pěti dní uplatnit poukaz #mastozadax,“ přiblížil Karel Semotam ze Znojemské Besedy.

Nejsilnější turistická sezóna

Restauratéři, ubytovatelé a poskytovatelé dalších služeb spojených s cestovním ruchem se mohou do projektu registrovat od prvního května. „Na webu znojmozadax.cz naleznou online formulář, ve kterém stačí vyplnit potřebné údaje a odeslat. Neplánujeme žádná omezení počtu vydaných poukazů. Projekt se vztahuje na ty, kteří mají své sídlo podnikání nebo provozovnu ve Znojmě,“ popsal ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

Kolový vláček vyjede za znojemskými památkami začátkem května.
Cyklisty vyvezou ve Znojmě do kopce i za vínem, památky uvidí z vláčku

Lidé pak poznají zapojený podnik podle speciální nálepky na provozovně. Díky projektu zažilo Znojmo v předchozím roce navzdory pandemii jednu z nejsilnějších turistických sezón. Návštěvnost byla v porovnání s předchozími lety rekordní, zvýšila se o více než padesát procent. Do oběhu se během čtyř měsíců dostalo přes šedesát tisíc poukazů, z nichž návštěvníci využili větší polovinu.