"Mobiliář je zatím různorodý a navíc ve špatném stavu. Proto ho chceme sjednotit a vylepšit. Budou dva různé druhy pro městskou památkovou rezervaci a další části města,“ řekla mluvčí radnice Denisa Šipošová. V centru města dělníci už začali vyměňovat litinové odpadkové koše, do konce dubna jich místo současných šedesáti bude stovka nových plechových.

V dalších částech města rozmisťují koše plastové. „Vybrali jsme odolnější typ, než byl ve městě instalován dřív. Několik jich je už rok v parku a neviděl jsem ani jeden zničený,“ podotkl starosta Petr Nezveda. Nádob na odpadky bude do několika měsíců téměř dvojnásobek . Do května vymění firma, která se stará od městské odpadové hospodářství přes čtyři sta košů, dalších tři sta namontuje v dalších měsících,“ doplnila Šipošová. Firma už má vytipovaná místa, kam nainstaluje nové koše nejprve v oblasti do ulice 28. října po Palackého a poté od Jarošovy po Přímětickou.

Na výměnu košů naváže instalace nových laviček. „Opět jsou připraven dva typy. Pro městkou památkovou rezervaci lavičky s černou litinovou podnoží a dřevenou výplní a pro další části města litinovou podnoží a dřevěným sedákem a opěrákem,“ popsala mluvčí.