Ve dvou dnech a celkem šesti časech se lidé dozví zajímavosti o historii a architektuře budovy a prohlédnou si i technologické zázemí. Provázet budou Monika Frecerová z Jihomoravského muzea ve Znojmě a Marke Vodák, který je ředitelem Správy nemovitostí Města Znojma. „Vstup je zdarma, ale kapacita je omezená. Rezervovat volné vstupenky a vyzvednout si je na Turistickém a informačním centru v Obrokové ulici. Tak se musí zařídit všichni zájemci o účast na prohlídkách,“ informovali pořadatelé v radničním zpravodaji.

Komentované prohlídky

  • Kdy: 7. a 8. listopadu
  • V časech: 15.00, 16.00 a 17.00
  • Kde: Městské lázně, Znojmo, náměstí Svobody

Konečné rozhodnutí o osudu lázní zatím nepadlo. Cílem města je podle mluvčího znojemské radnice Pavla Kovaříka, aby výsledek vzali obyvatelé města i jeho okolí za svůj. „ Aktuálně projednáváme různé možnosti s odborníky, architekty, vstoupili jsme do jednání s některými vysokými školami. Platí, že do projednávání chceme zapojit i veřejnost. Konkrétnější plán brzy představíme,“ vzkázal Kovařík.

Při otevření nového bazénu v Louce ujistila přítomné starostka Ivana Solařová, že se jedná o velké rozhodnutí a obyvatelé města dostanou svůj postor v diskuzi. „Do tak velkého rozhodnutí musíme zapojit lidi ve městě. Za sebe mohu říct, že by se mi líbilo víceúčelové využití pro volný čas spojující všechny generace. Zkoumat budeme i možnost ponechat pro stávající využití, ale to už zřejmě provozně nebude možné,“ naznačila starostka.

Dříve bylo v plánu několik variant, ať už šlo o dětské herní centrum, víceúčelovou sportovní halu nebo regionální zemědělskou tržnici.

Městské lázně na náměstí Svobody ve Znojmě fungovaly od roku 1965 do letošního června. V Louce již od funguje nový krytý bazén, který mohou využívat školáci sportovci, ale i všichni další příznivci aktivního pohybu a relaxace.

Podívejte se, jak vypadalo jeho otevření:

Slavnostní otevření nového krytého bazénu v loucké plovárně ve Znojmě. | Video: Martin Moštěk