Nechtěla mu nalít po skončení otevírací doby, a tak zaútočil. Tak vylíčila svoji zkušenost s obyvatelem jedné ze dvou ubytoven pro sociálně slabév Lechovicích na Znojemsku majitelka místního hotelu Hana Weisová. „Skočil po mně a začal mě škrtit,“ popsala. Policie pachatele nenašla. Na chování některých spoluobčanů z ubikací si stěžují i další místní.

Lechovičtí tvrdí, že se necítí bezpečně. Dali dohromady petici, kterou podepsalo asi dvě stě lidí. Žádají v ní řešení. V srpnu ji předali obecnímu úřadu. „Obyvatelé požadují bezdoplatkovou zónu v obci,“ přiblížila obsah dokumentu starostka Lechovic Žaneta Dohnalová.

Nehoda ve Znojmě
S dvěma promile skončil ve zdi domu

Zdůraznila, že se problémy v soužití starousedlíků a lidí z ubytoven objevily až v posledním roce. Ve vsi se teď podle ní například víc krade. „Jde o drobné krádeže, kdy se zloději dostávají na soukromé pozemky třeba v noci. Jenže mnoho lidí to na policii vůbec nehlásí,“ konstatovala starostka.

Policie podle mluvčí Lenky Drahokoupilové nárůst počtu krádeží v Lechovicích nezaznamenala. „Statistiky o ničem takovém nevypovídají. Musím zdůraznit, že vyjíždíme ke každému oznámenému případu,“ uvedla. Připustila, že o řadě krádeží policie neví, protože je lidé neohlásí.

Vedení obce se podle starostky Dohnalové situací zabývá. Kromě jiného řeší umístění jedné ze dvou ubikací. Zařízení sídlí v provizorních buňkách zkolaudovaných na dobu určitou, která už uplynula. „Nyní projednáváme se stavebním úřadem návrh na odstranění stavby,“ informovala.

Ilustrační foto.
Děti řádily v noci na chodbě domu

Zhruba dvacet obyvatel ubytovny pro sociálně slabé na Sportovním ostrově v Blansku už o tuto střechu nad hlavou přišlo. Město chystá rekonstrukci budovy a všichni nájemníci se museli vystěhovat. „Ubytovna je od července vyklizená. Všichni ubytovaní našli náhradní bydlení jak v jiných ubytovnách v Blansku, tak v okolních městech. Jako poslední se odstěhovala rodina, která od města dostala náhradní byt,“ sdělil mluvčí blanenské radnice Ondřej Požár.

Vedení Blanska nyní se stavební firmou dolaďuje termín začátku rekonstrukce. „Po opravách v tomto objektu bude zázemí pro sportovce a přesunou se tam i kanceláře Služeb Blansko,“ připomněl Požár.