Excalibur: Otevřely první obchodyHatě/ Necelý měsíc po rozsáhlém požáru mohli první zákazníci opět zamířit za nákupy do obchodního centra v nákupní zóně u hraničního přechodu v Hatích. Úplná obnova nejhůře poškozené třetiny objektu potrvá další měsíce.

Středeční ráno na silnicích bylo tragické
Hevlín/ Mlha a námraza. Taková byla pochmurná kulisa středečního tragického rána na silnicích regionu.
Pět minut po šesté hodině se mezi Hraběticemi a Hevlínem čelně srazila Škoda 105 s nákladním tahačem Volvo.
Třicetiletý řidič škodovky náhle najel do protisměru přímo pod kola náklaďáku. Následky srážky byly tragické. Řidič osobního auta na místě zemřel. Šofér Volva vyvázl bez zranění a na autech vznikla hmotná škoda přes osm set tisíc korun.

Park otevřel brány i koňákům

Podyjí, Hnanice/ Ukázat v Národním parku Podyjí z koňského hřbetu na muchomůrku rostoucí u cesty. Představit turistům přírodní krásy, které jinde zanikly. I to chtěli už dlouhá léta majitelé koňských stájí na Znojemsku. Přání se jim ale splnilo teprve před několika týdny.

Lidl chce stavět supermarket
Znojmo/ Šok a překvapení. Takové byly nejčastější reakce obyvatel Znojma, když zjistili, že se ve Znojmě má stavět další obchod, tentokrát v režii známého německého řetězce Lidl. Vyrůst by měl ještě letos na Přímětické ulici v místech, kde dnes sídlí dřevařské závody.

Stavba země lží se odkládá

Hatě/ Stomilionová škoda z prosincového požáru obchodního centra Excalibur na nejméně dva roky zastaví rozvojové plány v Hatích. Zástupci společnosti potvrdili, že odkládají zahájení stavby zábavního parku, který chystají patnáct let.
Místo stavby Země lží, jak park nazývají, chtějí provozovatelé zóny soustředit své síly na opravy zčásti vyhořelého obchodního centra.

Znojemsko je chudší o čtyři obce

Znojemsko/ Hned od prvního ledna se obce Branišovice, Loděnice, Šumice a Troskotovice, náležející ke znojemskému regionu, staly součástí okresu Brno-venkov. Místní obyvatelé tuto změnu hlavně kvůli jednání s úřady přivítali.

Sucho škodí vínu i obilí

Znojemsko/ Jako v srpnu se mohli cítit ti, kteří hned v první den roku sledovali teploty na svých teploměrech. Rtuť se šplhala do rekordních výšek. Milovníci tepla jásají, zemědělci a vinaři bijí na poplach. Vadí jim velké sucho.

Vodáci sjeli Dyji bez ledu
Znojmo/ Teplé počasí a dosud nezamrzlá řeka Dyje umožnily znojemským vodákům uspořádat oddílovou hru nazvanou Byrokrati. V minulých letech oblíbená hra Ledoborec se ale letos neuskutečnila. Nebylo se totiž čím prokousávat.

Ve Znojmě končí další výrobní podnik
Znojmo/ Ze Znojma odchází další tradiční firma. Po likvidaci velkých firem jakými byly Lacrum, konzervárna Znojmia či výrobce obuvi Bopo, končí ve městě i menší tradiční výrobci. Nejnověji se k odchodu chystá dnešní Ploma dřevovýroba, bývalé Dřevařské závody na Přímětické ulici.