Proč pořádáte podzimní Šramlfest?
Je to spíše připomenutí a pokračování ještě letního ročníku. Nazvali jsme ho podzimní, i když tématicky, stylově i hudebně navazuje na letní. Možná popřemýšlíme i o jarním, ale to ještě není přesně rozhodnuté.

Koho budou moci v sobotu návštěvníci slyšet a vidět?
Vystoupí dvě kapely. První Acoustic Impact k nám přijede z Tábora. Jsou to muzikanti, kteří už Na Věčnosti jednou vystoupili. Zahrají styl, který vychází z jazzu, temperamentního flamenca a trochu rocku. Jejich rychlejší písně připomínají hodně španělské a mexické rytmy a ty pomalejší zase spíše jazz. Zajímavostí je, že vedoucí kapely studoval flamencovou kytaru přímo ve Španělsku. Druhá kapela Sideburns k nám přijede z Německa. Nyní objíždí kluby po Evropě, proto máme štěstí, že zavítají i do Znojma.

Jak vznikl název Šramlfest?
Šraml je původně vídeňská pikniková hudba. Někdy je to i označení pro kapelu nevalné úrovně. Patří sem skupiny, které si hrají po svém a moc nehledí na úroveň. Proto mě spojení šraml a fest přišlo zajímavé.

Jaký je zájem lidí na Znojemsku o alternativní kulturu?
Své příznivce už určitě má. V našem klubu pořádáme koncerty a různé další akce už více než deset let. Někdy přijde třeba jen pár lidí, jindy je narváno. Ale o Podzimní Šramlfest je zájem.

Co nového plánujete v příštím roce?
Pomalu se začneme připravovat na další letní ročník. Uvažujeme o rozšíření do přilehlých ulic. Samozřejmě však chceme, aby měl další ročník Šramlfestu nějakou úroveň. Proto bychom chtěli pozvat zajímavou kapelu, ale o tom zatím nechci mluvit.