S přípravou začalo město už loni, nyní stavební firma likviduje poslední garáže. „Za měsíc a půl by měla být plocha čistá. Po základní úpravě povrchu přijdou na řadu geodeti a pak návrh finální povrchové úpravy,“ uvedl místostarosta Znojma Jakub Malačka s tím, že parkovacích míst by v lokalitě mohlo být více než sto.

Zvýšené dopravní zátěže v okolí svých domů se obávají místní lidé. „Pokud by auta jezdila před naším domem, může být problém. Silnice k našemu domu je na navážce a už tu praskalo i potrubí,“ myslí si například Aleš Lengál.

Další lidé poukazují na již dnes problematický výjezd z Resslovy ulice na Přímětickou ve směru do centra. „Už dnes je tam výjezd prakticky nemožný,“ naznačila na sociální síti třeba Dušana Kontúrová.

Kosterní nález v Hrušovanech nad Jevišovkou.
Archeologové našli v Hrušovanech nad Jevišovkou kostru z doby bronzové

Místostarosta Malačka tvrdí, že problematickou křižovatku řešila radnice už s policií. „O problému při výjezdu směrem do centra Znojma víme. Tam máme schválenou úpravu značení na Přímětické. Posuneme přechod pro chodce u autobusové zastávky a řešíme tam umístění ostrůvku. Zároveň chceme posunout přechod pro chodce u Resslovy. Chceme ho posunout dál směrem k Lidlu. Označíme prostor u křižovatky tak, aby tam dvě auta nesměla stát. Vznikne tak přehlednější křižovatka,“ naznačil Malačka.

Jak dodal, vše je součástí koncepce parkování zdarma. „Lidé přijedou do města, zdarma zaparkují a buď dál pojedou do centra městskou hromadnou dopravou nebo půjdou pěšky. Část plochy je v souvislosti s územním pánem vyčleněna také pro dostavbu domů,“ dodal Malačka.