Na vývoj situace se zeptal Deník přímo zástupců Lidlu. Z odpovědí vyplynulo, že dlouhé přípravy skončily neúspěchem. Zda Lidl v budoucnu najde v Krumlově jiné místo nebo jestli město přiláká další obchodní řetězce, není v tuto chvíli jasné.

Reakce Lidlu byla poměrně stručná. „Společnost Lidl nakonec prodejnu v Moravském Krumlově nebude realizovat. Mohu pouze dodat, že nám vypršela smlouva o smlouvě budoucí na pozemky ještě před povolením stavby prodejny,“ sdělila Eliška Froschová Stehlíková, která je vedoucí komunikace společnosti Lidl.

Kvůli dostavbě elektrárny Dukovany čekají obce v okolí Brna změny.
Dostavba Dukovan. Kvůli elektrárně čekají obce na Znojemsku změny, víme jaké

Ke dvěma velkoprodejnám potravin a drogistického zboží ve městě s necelými šesti tisíci obyvateli měla přibýt další. Krumlovští zatím nakupují v Albertu či Penny.

Oslovení místní lidé změnu plánů obchodního řětezce nepovažují za nijak zásadní problém, i když připouští, že další obchod by rozšířil nabídku zboží ve městě. „Neotevření dalšího obchodu nepovažuji za velkou komplikaci, příležitostí k nakupování je dost. Je ale pravda, že například ženy mají rády větší výběr a na otevření Lidlu se těšily, pokud vím,“ uvažoval například jeden z obyvatel Krumlova Kamil Dřevojan.

V Moravském Krumlově otevřeli venkovní ekologickou a inovativní učebnu. Na jižní Moravě je teprve třetí.
VIDEO: Unikát na Znojemsku. Na Ivančické v Krumlově otevřeli učebnu Archimedes

Letos plánuje Lidl otevřít novou prodejnu v Židlochovicích. Před rokem začali lidé nakupovat v Lidlu v Pohořelicích.

Zdroj: Deník/Tereza Hálová

Hned dvě prodejny tohoto řetězce najdou lidé ve Znojmě, a to v Přímětické ulici a v Malé Louce.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Po letech čekání se Moravskému Krumlovu vrátí divadelní sál. Pomohou dotace

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová