Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lídři dnes podepíší koaliční smlouvu

Znojmo - Představitelé znojemské ČSSD, KDU-ČSLa Nestraníků dnes podepíší koaliční smlouvu. Stvrdí tak mimo jiné i dohodu mezi koalicí a KSČM o spolupráci.

1.11.2010 32
SDÍLEJ:

Zbyšek Kaššai.Foto: Archiv ČSSD

Zbyšek Kaššai, Pavel Balík, Miloš Bogdan. Podpisy především těchto tří regionálních politiků se dnes krátce po půl třetí odpoledne objeví na důležitém dokumentu, který ovlivní životy lidí na Znojemsku po další čtyři roky. Jakmile začne osychat inkoust na koaliční smlouvě, začne oficiálně fungovat koalice sociálních demokratů, kteří vyšli vítězně z komunálních voleb a jejich politických partnerů. Těmi jsou křesťanští demokraté v čele s místostarostou Pavlem Balíkem a Nezávislí, které ve volbách vedl podnikatel Miloš Bogdan. To vše pak budou z povzdálí pozorně sledovat komunisté, s jejichž podporou koalice počítá. Mimo hru je tak znojemská ODS, přestože ve volbách obsadila druhé místo.

„Slavnostního podpisu by se měli zúčastnit téměř všichni zástupci koalice a především lídři koaličních stran. Pozvali jsme i všechny zastupitele,“ řekl včera Znojemskému deníku Rovnost Zbyšek Kaššai. Ke slavnostnímu podpisu zvolili znojemští oranžoví interiéry poslanecké kanceláře hejtmana v ulici Dolní Česká ve Znojmě.

Vzájemná podpora

Koaliční smlouva je výsledek několikadenních jednání. „Jejím garantem byl právě hejtman kraje a poslanec za Znojemsko Michal Hašek. Byla parafována již šestadvacátého října, současně s dalším významným dokumentem, dohodou mezi budoucí koalicí a KSČM o vzájemné podpoře a spolupráci ve volebním období 2010 – 2014,“ sdělila asistentka poslanecké kanceláře Monika Groisová.

Slavnostnímu podpisu smlouvy předcházela již jedna konkrétní koaliční akce. Šlo o výzvu rodící se koalice na adresu starosty Znojma Petra Nezvedy a dosluhujících radních. Kaššai s partnery požádal radu města, aby neprojednávala na svém posledním zasedání žádné důležité body.Splnění koaličního požadavku potvrdila mluvčí města Denisa Šipošová.

„Projednávalo se minimum, tedy asi patnáct nezbytných bodů z přibližně osmdesáti, které radní na programu jednání původně měli. Rada projednávala souhlas s dary pro město, termín adventních trhů spojený s nabídkou míst pro stánkaře nebo schválení náhradního bytu pro paní, která má poničený byt v ulici Palackého po nedávném požáru,“ nastínila mluvčí.

KSČM ve výborech

Podle zřejmě budoucího starosty Kaššaie ovládnou komunisté, jako partneři koalice v následujícím funkčním období, dva výbory městského zastupitelstva. Předsedové těchto výborů budou mít účast v radě s hlasem poradním.

„Jména posledních dvou radních ale ještě nejsou stoprocentně jasná. Dohodnout bychom se mohli počátkem tohoto týdne,“ sdělil Kaššai. Ustavující zastupitelstvo, které zvolí nové vedení města, by podle informací redakce mohlo zasednout už za týden. Jeho datum by ještě mohla ovlivnit případná podaná volební stížnost. Termín pro podání stížnosti sice končil už v pátek, nelze však vyloučit, že by mohla být zaslána klasickou poštou a veřejnosti tedy bude známa až dnes.

„Pokud skutečně do pátku nepodal nikdo volební stížnost, a já takovou informaci nemám, měl by, podle mých zpráv, starosta Nezveda svolat ustavující zastupitelstvo na pondělí osmého listopadu,“ zakončil Kaššai. Noví zastupitelé by se měli poprvé sejít v zasedací místnosti na náměstí Armády.

Autor: Dalibor Krutiš

1.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 32
SDÍLEJ:
Žáci 1.B třídy ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích s paní učitelkou Evou Nachtneblovou.

NAŠI PRVŇÁCI: představujeme žáky ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě a ZŠ Konice

Ilustrační foto.

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Skokanům na kandidátkách pomáhají tituly a profese lékaře. Vzbuzují důvěru

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Zakroužkováním až čtyř jmen mohou voliči své favority z nižších příček kandidátek poslat do poslanecké sněmovny. Některým v minulosti pomohli i o deset příček.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídra KDU-ČSL a poslance Jiřího Miholy

Jižní Morava – Jiří Mihola je lídr jihomoravské kandidátky KDU-ČSL pro volby do poslanecké sněmovny. Ve čtvrtek od 11 do 12 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.rovnost.cz.

Budování u znojemských hradeb? Dělníci zahájili výkopy bez archeologů

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Pokochat se pohledem z nově zpřístupněné vyhlídky věže, odpočinout si v hradebním příkopu nebo si zkrátit cestu z Pasteurovy ulice do centra města přes Kapucínskou zahradu ve Znojmě budou moci turisté již od příští sezony. Do práce u hradeb, které objednalo město, se firma pustila bez přítomnosti archeologa.

VOLEBNÍ ONLINE: Do koalice s Babišem nikdy nepůjdeme, uvedla Krutáková

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Jana Krutáková je lídryní jihomoravské kandidátky hnutí Starostů a nezávislých pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 13 do 14 hodin odpovídala na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení