Zatím není jasné, kdy se uskuteční. „Počítám, že by to mohlo být v půlce ledna, ale ještě nevím nic bližšího. Už jsem byl na cestě do Prahy, když jsem se dozvěděl, že se nebude nic dít,“ přiblížil předseda svazku čtyř obcí a starosta Žerotic Jindřich Nožka.

O tendr na výstavbu společné kanalizace v obcích Výrovice, Kyjovice, Tvořihráz a Žerotice za téměř sto čtyřicet milionů je velký zájem. Přihlásilo se sedmadvacet firem z celé republiky i ze Slovenska. Los zúží jejich počet na deset a poté rozhodne nejlepší cenová nabídka.

„Spoléhám na to, že konkurence zůstane vysoká i přes zúžení řízení. Většina výběrových řízení na kanalizaci se dělá tímto způsobem,“ věří Nožka systému, kterým bude vybrán dodavatel.

Zmanipulované losování

V tomto případě bude rozhodovat los pomocí počítače. Policie nyní přitom vyšetřuje kauzu ohledně zmanipulovaného losovacího programu, který vybíral již předem určené firmy.

„Právě kvůli záruce spolehlivosti se losování koná v Praze, protože je zde certifikovaná firma, která je prověřená,“ sdělil Nožka.

Výběrové řízení pro čtyři obce pořádá brněnská firma AP Investing. Samotné losování pak pro ni provádí subdodavatelsky jiná firma. Její jméno ale před časem zástupce firmy Jan Neuer nechtěl sdělit.

Z manipulací při losování podezírá policie společnosti Tercier či Kleris.