. Od převzetí kláštera městem s ním však nemají představitelé Znojma žádné konkrétní plány. Jen malou část už několik let využívá vinařská společnost Znovín Znojmo. „Město dosud nemá konkrétní koncepci využití kláštera. Z předchozích let existuje pouze zákres objektu. Za poslední rok jsme neměli prostor věnovat se naplno problematice kláštera,“ sdělila mluvčí Znojma Renáta Bártová.

Dodala, že vedení radnice má zájem na koncepčních krocích. „Zvažují se možnosti jeho dalšího využití, vedou se stále diskuze. Jedna z možností je využití PPP projektu (z anglického termínu Public Private Partnerships, tedy partnerství veřejného a soukromého sektoru, pozn. red.),“ dodala mluvčí.

Rozpačitě hodnotí přístup vedení města ke klášteru exstarosta Znojma Petr Nezveda (ODS), který o převod kláštera na město před lety usiloval. „Je škoda, že se za rok nic neudělalo. Je to promarněný čas. Město by mělo začít co nejdříve pracovat na studii jeho využití,“ řekl Nezveda. Podle něj by mělo nejdříve dojít k rozdělení jednotlivých prostor. „Poté, co budou existovat studie využití areálu po částech, můžeme teprve hledat partnera pro PPP projekt nebo nějaký pronájem,“ naznačil Nezveda.

Loucký klášter rok od převzetí městem.