Sám autor naznačil, že půjde o jeden z jeho historicky nejvýznamnějších happeningů. To se dá odvodit nejen z bohatého hereckého obsazení, které počítá až s šedesáti účinkujícími, ale i ze surreálních názvů postav.

„Lubo Kristek si názvy postav vymýšlí sám, tato slova mají evokovat říši snů,“ prozradila Iveta Pavlovičová, Kristova přítelkyně a múza.

Při návštěvě happeningu se tak diváci mohou setkat třeba s Držťkochodem, Olgojchorchojem obojetným či Červenochodem dlouhým, kterého představuje samotný Lubo Kristek.

„Hlavním prvkem jsou masky, některé až tři metry vysoké. Jedná se hlavně o surreální tvory, takže to bude velká surreální podívaná,“ doplnila Pavlovičová.

Představení má dvě části – pozemní a vodní. Gradovat bude právě na vodě. Celá akce se odehraje v mrtvém rameni Černé Dyje oproti Janohradu, zámku, který má podobu zříceniny středověkého hradu. Začátek je naplánován na sobotní půl jedenáctou večer.

„Chtěl bych pozdravit čtenáře Rovnosti. Vydal jsem ze sebe spoustu energie a síly, a proto doufám, že si to nenecháte ujít a přijdete se podívat,“ pozval čtenáře na svou performanci akční umělec Kristek. (ko)