„Projekt Senior pas jsme uvedli do života v Jihomoravském kraji jako první v rámci celé republiky. Konečně má pomoc seniorům konkrétní podobu a těší se velkému ohlasu,“ řekl hejtman Michal Hašek.

Senior pas opravňuje jeho držitele k využití řady slev a výhod. Na Znojemsku patří mezi poskytovatele zmiňovaných slev znojemská nemocnice, některé lékárny, Znojemský Hrad, Dům umění, Rehabilitační centrum s bazénem v Hrušovanech nad Jevišovkou nebo Vinné sklepy Lechovice. „Slevy jsou pro mě důležité, už jsem se informovala, kde je mohu využít. Je to v nemocniční lékárně a v lékárně na Jarošově ulic. Také jsem si nechala opravit hodinky u pana Brníka. I on je zapojen do slevové sítě Senior pasů,“ řekla Ludmila Šimrová.

Senior pasy jsou projektem Jihomoravského kraje podporující obyvatele nad pětapadesát let. Jedná se o ucelený a jednotný systém slev na výrobky a služby poskytovaný držitelům karet Senior pas. „Každou středu a pátek bude důchodcům plně k dispozici pracovník městského úřadu, který každému pomůže s vyplněním formuláře a vysvětlí vše potřebné, “dodala znojemská tisková mluvčí Renáta Šimečková. Sídlo kanceláře je na pracovišti městského úřadu na náměstí Armády v přízemí. Otevřeno pro veřejnost bude vždy ve středu po celý den a v pátek dopoledne.