Pavel Kubíček se tak v úterý před polednem zapisuje do české knihy rekordů, už podruhé. Zhruba před deseti lety totiž už uspěl s více než metr a půl velkou topinkou. Na nápad s nudlemi ho přivedla sestra. „Byla nedávno na výletě v Pelhřimově, kde v Muzeu rekordů a kuriozit viděla i moji topinku. „Měl bys udělat něco nového,“ řekla mi. Odpověděl jsem jí, že mohu akorát tak nakrájet nudle,“ přibližuje nápad šestačtyřicetiletý Kubíček.

Dříve běžnou činnost našich babiček trénoval doma v kuchyni. „Na prsty a nůž nevidím, ale krájím podle citu. Zatím jsem se nepořezal,“ prozrazuje.

Při krájení si rád pustí rádio a podle hudby si nastaví rytmus zářezů. „Základem je nachystat si těsto a pak ho rozválet na tenké pláty. Ty se po lehkém zaschnutí rolují do nohavice a pak krájí,“ popisuje.

Slavnosti okurek Znojmo 2021, na snímku vítězka Královské okurky Zuzana Boudová
FOTO: Na každém zrnku koření záleží, prozradila královna znojemských okurek

Svému hendikepu se nepoddal, kromě záliby v kuchařských rekordech hraje v kapele na buben i kytaru, komponuje a jeho písničky zpívají například Hornobojané, kterým napsal i scénář na videoklip. Natáčel se zpěvákem Kamilem Střihavkou i režisérem pohádek Zdeňkem Troškou.

Jeho nadšení obdivuje i Josef Vaněk z pelhřimovské agentury Dobrý den, která rekordy eviduje. „Je obdivuhodné, že navzdory hendikepu vystupuje aktivně na veřejnosti a ještě u toho udělá rekord,“ smeká před Kubíčkem programový ředitel.