V ulicích města se slavil konec sezení v lavicích a biflování. Majáles začal velkolepým průvodem v roztodivných převlecích a maskách. Letošní novinkou byl systém volby krále a královny. „Kandidáti se utkali v různých disciplínách a nově je nehodnotili učitelé, ale nezávislá porota,“ přiblížil František Koudela, ředitel Znojemské Besedy, která akci zastřešuje.

Do registru dárců kostní dřeně se mohou nechat zájemci zapsat v sobotu na Festivalu vín VOC Znojmo.
Znojemští chodí na dřeň ve velkém stylu. Do registru se zapíšou na festivalu

V jednu hodinu odpoledne vyrazili studenti průvodem od zimního stadionu, kolem finančního úřadu do Horního parku a na náměstí Komenského. Za přihlížení kolemjdoucích dále prošel Středním parkem na ulici Pontassievskou, kolem střední školy GPOA, ulicí Zámečnickou, dále přes Masarykovo náměstí, Zelenářskou ulici, přes Václavské náměstí do cíle na hlavní scénu Horního náměstí.

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová

Tam se do rozjařené nálady přidaly hudební kapely. Od tří hodin odpoledne zahájila koncert punk-rocková kapela ATD Band. Po vyhlášení výsledků voleb krále a královny se ujme pomyslného hudebního žezla taneční skupina Migjty Shake a Gleb Zoo. Podvečer roztančí a rozezpívá náměstí rappeři i hudba laděná do jazzu, gospelu a blues. Od šesti hodin přišla na řadu CSB, STEIN 27 a nakonec rapper Calin, český zpěvák RnB a rapper s moldavskými kořeny.

Falešná hranice i dobové vybavení. Bunkr ve Vratěníně zrekonstruovali tamní nadšenci.
Falešná hranice byla past. Teď si ji mohou vyzkoušet nadšenci ve Vratěníně

V sobotu oslaví Majáles studenti v Brně. Součástí průvodu budou i alegorické vozy a studenti vyrazí v barvách svých škol.