„Ve Znojmě je hlášeno téměř dva tisíce čtyři sta pejskařů. Finanční odbor posílá těm, kteří zatím nezaplatili, upomínky. Jde o běžný dopis, kde upozorňujeme majitele psa, že nezaplatil. Máme s těmito upozorněními dobré zkušenosti. Většina lidí totiž jen zapomene zaplatit,“ vysvětlila mluvčí znojemské radnice Denisa Šipošová.

Pokud dlužníci na tento dopis nezareagují, přijde majiteli psa platební výměr.

„Ten už je na doručenku. Pokud ani to nepomůže, posílají úředníci výzvu k zaplacení nedoplatku. Až k exekuci to nechá dojít asi jen třicet majitelů psů,“ dodala Šipošová.

Postup proti dlužníkům i v případě poplatků za odpad je v podstatě stejný.

„Nedoplatky za odpady eviduje znojemská radnice souhrnně od roku 2002. Za těchto osm let činí suma nedoplatků k poslednímu březnu celkem dva miliony tři sta tisíc korun. Vezmeme-li v úvahu kolik let dohromady to je a kolik poplatníků ve Znojmě máme, není to vysoké číslo. Pro srovnání: k poslednímu červnu 2009, tedy k datu splatnosti tohoto poplatku, lidé dlužili přes pět a půl milionu korun. Poté, co dlužníci dostali upomínku, většina zaplatila. Zároveň se dluh důsledně vymáhá a postupně klesá,“ vypočetla Šipošová.

Na zaplacení letošního poplatku za svoz komunálního odpadu mají lidé čas do konce června.

V Miroslavi mohou lidé za svoz odpadu platit na etapy. Poplatek činí čtyři sta dvacet korun, první polovina je splatná do konce února, druhá do konce srpna.