Dny partnerských měst připadají letos na třetího a čtvrtého května. „Opět přivítáme naše přátele z Chrudimi, z italského Trenta a Ponstassieve, polské Strzegomi, slovenského Ružinova i Nových Zámků a naše nejbližší sousedy z Reztu. Vedle nich se poprvé představí jižní Afrika se svými víny,“ uvedl starosta Jan Grois. Jak dodal, oba dny nabídnou kulturní vystoupení a ochutnávky národních a regionálních specialit.

Novinky chystá i vinařský Festival VOC Znojmo, který se uskuteční osmého května. „Poprvé nabídneme na čtyřicet vín originální certifikace ročníku 2018. Poprvé nabídneme přímo na náměstí novou sklepní uličku, aby si vína mohlo vychutnat více lidí,“ řekl šéf pořádajícího VOC Znojmo František Koudela.

Znojemské Májové slavnosti zahájí už prvního května přehlídka dechových hudeb v centru Dukla v Dukelské ulici. Sedmého května oslaví studenti Majáles a přátelé dobrých vín přijdou do Domu umění ochutnat sto osmdesát růžových vín na přehlídku Jarovín Rosé. Slavnosti uzavře 17. a 18. května přehlídka originální návhrářské tvorby Garage Design.