Tyto stránky knížky zvou děti k procházce městem Znojmem. „Na chvíli svého majitele promění v písaře, který se zastaví a rozhlédne, zapíše historické záznamy i prchavé vzpomínky až přijde domů, rozevře svoji knihu a vrátí se na nezapomenutelná místa. Takový je úvod Malé knihy písaře ze Znojma, která patří do rukou nejen dětem, ale i dospělým,“ sdělil Jan Semotam, který má ve Znojemské Besedě na starosti propagaci.

Jak doplnil, ilustrovaný průvodce představuje osm míst, které svým hravým ztvárněním podbízí děti k dalšímu kreativnímu zpracování.

Kniha bude od dubna k dostání ve znojemských infocentrech.Kniha bude od dubna k dostání ve znojemských infocentrech.Zdroj: se souhlasem Znojemské Besedy

Kniha vznikla ve spolupráci Znojemské Besedy a Dagmar Skokanové, autorky v současnosti žijící a tvořící ve Znojmě, pod značkou UshUsh. „Malá kniha písaře ze Znojma by měla v dětech probudit fantazii, měla by jim představit nejen nejzajímavější místa, ale také souvislosti, jako třeba s Gregorem Johannem Mendelem, nebo Loupežnickou věží, která dnes už na původním místě na ulici Hradní nestojí,“ poukázal František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Společně s kolegy Koudela věří, že díky ztvárnění nebude kniha sloužit jen jako průvodce při samotné procházce městem, ale že dětem zůstane jako kniha vzpomínek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vesnické domky jako od Lady u rušné silnice. Poznáte rybník na Znojemsku?

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová