„Už je nejvyšší čas, aby se s Malou Loukou něco stalo. Ať už by tam vznikla nová čtvrť, jeden dům už v té oblasti ostatně nyní vyrůstá, nebo třeba oddechová zóna s parkem a fontánami. Nevadilo by mi ani nové obchodní centrum. Podle mě je všechno lepší než stav, ve kterém se Malá Louka dlouhodobě nachází," řekl jeden z obyvatel nedalekého sídliště Daniel Rubeš.

Využití někdejšího parkoviště vojenské techniky hlavně pro bydlení označil za užitečné i Luděk Chmel, který bydlí na okraji areálu. „Pro mě je důležité především to, jak si úředníci poradí s napojením Malé Louky na Brněnskou ulici. Ze zkušenosti vím, že na silnici, která tam nyní vede, není možný obousměrný provoz," uvedl před časem Chmel.

Návrh předložený k veřejnému projednání počítá s tím, že zachová stávající napojení, možné rozšíření odkazuje v zásadě na neurčito, po dokončení třetí stavby obchvatu.

Pro bydlení vymezuje plán patnáct různě velkých parcel a navrhuje čtyři typy domů, od řadových terasových až po takzvané viladomy. „V lokalitě může vzniknout asi dvě stě padesát bytů ve čtrnácti až patnácti bytových domech. Samozřejmě záleží na velikosti bytů. Plán počítá s byty všech velikostí od jednopokojových po třípokojové," uvedla již dříve mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Na veřejné jednání se chystá i opoziční zastupitel Jiří Kacetl. „K diskusi jsou zejména dva problémy, jednak napojení areálu na Vídeňskou ulici, které bude v každém případě mimořádně složité. A pak je tu samozřejmě navrhovaná obchodní plocha do patnácti set metrů. V poměrně blízkém okolí jsou přece již nyní tři supermarkety," poukázal Kacetl.

Konečná podoba pravidel pro zástavbu Malé Louky je podle něj důležitá. „Jde totiž i o nový územní plán města. Oba předpisy musí být v souladu a podle mého názoru by neměly vymezovat tak velkorysou obchodní plochu," dodal zastupitel, který se o územní plán Znojma dlouhodobě zajímá.

Veřejné jednání k Malé Louce svolává radnice na dvaadvacátého dubna na čtvrtou hodinu odpoledne do zasedacího sálu budovy úřadu na Obrokové ulici.