„Zdědil jsem traktor po pradědečkovi. Potom ho používal děda, můj otec a nyní traktor využívám já,“ řekl mladý muž. Před devatenácti lety stroj vyjel naposledy. „Potom stál porouchaný devatenáct let ve stodole. Po tolika letech jsem se pustil do opravy.

Podařilo se nám mašinku nastartovat, ale motor musel jít na generálku. Celý jsem ho rozdělal a postupně zrenovoval,“ vzpomněl. Zbytek doladil s mechanikem. „Dá se říct, že motor a olejové čerpadlo jsou kompletně původní. Vyměnil jsem indukční cívku, starý chladič už předělával děda,“ dodal.

Původně jezdil traktor na předehřátý petrolej. „Dnes jezdí na benzín. V sobotu jsem vyjel s Fergusonem poprvé, ale nesoutěžil jsem. Mám ho na ukazování jako veterána. Určitě by v disciplínách neobstál, je už opravdu hodně starý,“ směje se Hořínek.

Traktor jezdí velmi pomalu, pět kilometrů ujel za čtyřicet minut. „Bohužel technický průkaz nemám a ani ho nedostanu. Ale už jsem se informoval na veteránské značky. Zaplatil bych za ně čtyři tisíce korun. Jelikož s ním nehodlám nikam jezdit, jenom na pole za barák, tak si je vyřizovat nebudu,“ dodal.
Kromě traktoru má Hořínek doma i originální pluh. „Ještě je na něm původní štítek Made in USA,“ řekl.