Jelikož se na zámku nedochoval žádný dobový mobiliář, za socialismu se totiž využíval jako internát, umístilo do něj město několik expozic. „Dlouhodobá expozice představuje samostatný prohlídkový okruh zaměřený na hradní architekturu a její vývoj na územní České republiky. Zámek se totiž může pochlubit jedinečností, která spočívá v zachování prvků z gotiky, renesance a baroka, což jsou styly, v nichž se postupně dostavoval," uvádí se na webu zámku.

Mezi nejcennější architektonické skvosty patří místnost se sklípkovou klenbou, kde byla jídelna internátu. Při rekonstrukci byl objeven historický jídelní výtah a malá kaple.

Jednou z expozic bude také ta s názvem Slovanská epopej se vrací na Moravu, což je dvacet puzzlí o rozměrech dva krát dva metry. Jde o známé obrazy Alfonse Muchy, které byly dříve umístěny na zámku v Moravském Krumlově, než byly odvezeny do Prahy. Puzzle obsahují sto třiašedesát tisíc dílků, dohromady váží sedmadevadesát kilo. Obrazy se ještě postupně skládají.

Zda se dočkají oprav i další dvě třetiny zámku, není zřejmé. První část byla opravena po patnácti letech snah s pomocí evropské dotace, město investovalo pět milionů. „Víme, že šanci na získání dotací na opravu historických sídel budou mít ti majitelé, kteří vlastní národní kulturní památky, a tou náš zámek není," řekl starosta města Roman Volf.

Podle něj řeší obdobné problémy každé menší město se svými zámky. Velmi těžce se pro ně hledají kupci, s čímž mají zkušenosti v nedalekých Hrušovanech nad Jevišovkou. Jen málo zájemců o historická sídla je seriózních a podaří se je opravit tak, jako například starožitníkovi Bohumilu Vavříčkovi v Letovicích. Většinou oprava zchátralého objektu zůstává na městě, jak je tomu také třeba v Moravském Krumlově, který koupil zámek před několika dny od společnosti Incheba.