Novým starostou města se stal dosavadní místostarosta Roman Volf a dosavadní starosta Augustin Forman je zase jedním ze dvou místostarostů. Volf zdůraznil, že chce, aby město vedl tým. „Vždycky jsem byl týmový hráč a takový i zůstanu. Chci, aby co nejlépe pracoval celý tým. Naším prvním úkolem je pokračovat v rozběhnutých akcích, jako jsou opravy zámku nebo úpravy okolí hasičské zbrojnice. Musíme také připravit rozpočet na příští rok," poznamenal nový starosta.

O místostarostenské povinnosti se nyní dělí bývalý starosta Augustin Forman a lídr nestraníků Drahoslav Mikulka.

Jednání o koalici skončila podpisem koaliční dohody minulý čtvrtek. Po složitých debatách si nakonec plácli sociální demokraté, Sdružení pro přítomnost a budoucnost Miroslavi a sdružení nestraníků.

Vítěz voleb Sdružení pro rozvoj Miroslavi a Kašence míří do opozice. „Můj děda mi říkával, abych s naučil prohrávat, že je to to největší umění. Děkuji všem, kdo nám drželi palce a dali nám své hlasy. Prosím, aby nás dál podporovali. Za čtyři roky jsou další volby," řekl nyní již opoziční lídr Martin Plechatý.

Schůzi sledovaly desítky místních lidí. Hlasování podle koaliční dohody řadu z nich netěšilo. „Odcházím dnes trochu smutná a zklamaná. Volila jsem osobnosti. Je mi líto, že jste mezi sebe nikoho z opozice nepustili," posteskla si například Hana Pavlíková a sklidila potlesk.