Kromě bezpečnosti a pořádku hodlá rozvíjet také prevenci. Kovárník chce dále posilovat efektivitu fungování znojemské městské policie. „Hodlám podpořit profesní rozvoj strážníků, zatraktivnit Městskou polici Znojmo pro uchazeče o toto povolání, ale chci též věnovat větší pozornost komunikaci s občany,“ vyjmenoval Kovárník.

Milan Kovárník vystudoval Policejní akademii ČR a celý svůj profesní život strávil v bezpečnostních složkách. Pracoval na vedoucích pozicích u Policie ČR i městské policie. Kromě toho působil i jako lektor na vysoké škole a byl dlouholetým členem přestupkové komise města.

Silničáři opravují vozovku ve Znojmě v Pražské ulici na silnici I/38.
Dopravu v Pražské ve Znojmě brzdí opravy. Silničáři řeší havarijní stav silnice

Zastupitelé ho potvrdili řízením na posledním zasedání. „Pana Kovárníka jsme vybrali s ohledem na jeho dlouholeté zkušenosti a prokazatelné výsledky. Při své práci se tak může opírat nejen o znalosti správního, přestupkového, cizineckého nebo trestního práva, ale i o praktické zkušenosti z výkonu svých dosavadních funkcí,“ komentovala rozhodnutí zastupitelů starostka města Znojma Ivana Solařová.

Předchozí ředitel Městské policie Znojmo Petr Hladký rezignoval v květnu letošního roku. Nábor nových strážníků ve Znojmě podporuje propagační video. Více se dozvíte ZDE.

V Jihlavě měnili také vedení městské policie, Deník o této skutečnosti již informoval.