„Kluziště je téměř hotové, pracovníci připravují led. Zahájení letošního provozu je naplánované na neděli. O programu ještě v úterý odpoledne jednala městská rada,“ informovala mluvčí znojemské radnice Denisa Šipošová.

Provozní doba bude obdobná jako v minulých letech. „Na základě zkušeností z předchozích let bude zřejmě kluziště večer zavírat o něco dřív. Pokud tomu bude přát počasí a nepřijdou delší období, kdy by teplota vystoupala nad asi deset stupňů, může kluziště sloužit bruslařům zhruba do března,“ dodala mluvčí.

Počasí rozhodne i o tom, kdy vznikne přírodní kluziště v Miroslavi. „Prakticky každý rok máme ledovou plochu na prostranství u školy. Školníci, kteří se o led starají už čekají jen na to, až patřičně promrzne půda, aby se na ní led udržel,“ uvedl místostarosta Miroslavi Roman Volf. Na další příležitost k bruslení si Miroslavští ještě počkají. „Výborné bruslení bývá na zdejším osmihektarovém rybníku. Tam chodí většinou odrostlejší bruslaři a dospělí. V posledních letech jsme se s jednou výjimkou, kdy byla zima velmi mírná, dočkali ledu jak na kluzišti, tak na rybníku,“dodal místostarosta. Sezonní kluziště je připravené i v Krumlově. „Máme moderní kluziště s přírodním ledem v Rakšicích u Orlovy. Pokud bude přát počasí a přijde mráz, začne fungovat koncem týdne,“ informoval krumlovský starosta Tomáš Třetina.