Děti čeká šest stanovišť, na kterých splní nejrůznější úkoly. „Střední park se promění v piknikovou zónu a v parcích děti potkají kejklíře i oblíbené maskoty Boba a Bobka. Akce se zúčastní také Znojmo Knights, HC Orli Znojmo, Agentura Sluníčko a Cykloklub Kučera," vyjmenovala Alexová

Kromě her a soutěží se mohou těšit na setkání s králem Přemyslem Otakarem I., zasmát se s královským šaškem či usednout na královský trůn. Moderovaný program naplánovali organizátoři mezi jednou a třetí hodinou odpolední na Komenského náměstí.

Členové tanečních a pohybových kroužků, které působí při Středisku volného času ve Znojmě, předvedou přihlížejícím, co s během školního roku naučili. „Pódium najdou diváci v Horním parku ve Znojmě," pozvala ředitelka střediska.

Sportovní odpoledne plné her zažijí v sobotu také děti z Višňového. Tamní hasiči připravili například skákací hrad nebo foukání pěny. Akce začne ve dvě hodiny odpoledne. Živo bude příští sobotu také v Moravském Krumlově a okolí. V místní části Polánka se totiž také uskuteční oslavy dětského dne, a to čtvrtého června.