Mezi vytipovanými silnicemi je i turisty velmi využívaná trasa ze Znojma do Vranova nad Dyjí. „To je jen dobře. Některé úseky silnic jsou opravdu o čepy, takže každou opravu a vylepšení silnice k nám do Vranova samozřejmě vítám,“ řekl jeden z obyvatel městečka Otto Kourek.

Podle místostarosty Vranova nad Dyjí Jana Miklátka zmiňovaný úsek sice není v havarijním stavu, opravy ale vítá. „Už asi čtyři roky jsme měli slíbené, že tu silnici dají do pořádku. Takže jsem rád, že se k tomu nyní přistoupilo,“ konstatoval Miklátek.

Dodal, že před několika lety opravený průtah Vranova dostává velmi zabrat silným provozem nákladních aut. „Místy se to tam už začíná zase drolit,“ uvedl Miklátek.

S mikrokobercem na silnici se ještě letos před podzimem mají setkat řidiči na silnici mezi Hlubokými Mašůvkami a Jevišovicemi na Znojemsku. Tam silničáři položí nový povrch asi na sedmi kilometrech vozovky a také na několika stech metrech přímo v Jevišovicích. „V tomto úseku je nová opěrná zeď a nyní by poškozenou silnici měli dát do pořádku tak, aby měla celá jednotný povrch,“ uzavřel starosta Jevišovic Pavel Málek.

Vizualizace velkého městského okruhu v Brně - etapa Žabovřeská. Ilustrační foto.
Začátek stavby okruhu v Žabovřeské? Srpnovému datu lidé nevěří